Kompenzační pomůcky

Posláním Centra pro zdravotně postižené kraje Vysočina je podporovat své klienty v jejich nezávislosti a samostatnosti. Jedním z prostředků k dosahování těchto cílů je provoz půjčovny kompenzačních a rehabilitačních pomůcek.

Komu je služba určena?

Služba je určena všem, kteří vzhledem ke svému zdravotnímu stavu potřebují kompenzační a rehabilitační pomůcku – nemocní, lidé po úrazech či po operaci, senioři nebo osoby se zdravotním postižením či jejich rodinní příslušníci. Pro zapůjčení pomůcky není nutné jejich předepsání lékařem. Půjčovna je také místem, kde je možné vyzkoušet si vhodnou pomůcku dříve, než je předepsána odborným lékařem.

Jaké pomůcky půjčujeme?

Kolik zapůjčení pomůcky stojí?

Ceny příspěvků na údržbu se pohybují v rozmezí 3-35 Kč na den podle typu pomůcky a pořizovací ceny. Klientům poskytujeme kompletní poradenství zahrnující zácvik a informace o tom, jak správně pomůcku využívat.


Mezi další naše aktivity patří pořádání výstav, besed a propagačních akcí, které jsou zaměřeny na správný výběr a používání kompenzačních pomůcek. Na tyto akce zveme odborné pracovníky z firem, které se již po mnoho let kompenzačními pomůckami zabývají.

Kompenzační pomůckyKompenzační pomůckyKompenzační pomůckyKompenzační pomůcky

           

Recenze od našich zákazníků

Dobrý den pane řediteli.
Tímto bych chtěla moc poděkovat vaší organizaci za zapůjčení vozíčku pro mojí vnučku. Vozíček jsme si zapůjčili v Pelhřimově. Setkali jsme se s velmi milým a vstřícným postojem paní Mgr. Lucie Šolcové. Vozíček slouží dobře a ke spokojenosti celé naší rodiny. Doufáme, že příští týden budeme vozíček již vracet. Myslím že paní Šolcová je žena na svém místě.
Dovoluji si poslat fotografii vnučky a i její poděkování.
S pozdravem Radka Kolářová

Radka Kolářová

Touto cestou bych Vám chtěla poděkovat za výborné poradenství a podporu pro mého zdravotně postiženého partnera.
Vámi poskytnuté informace a služby nám velice pomohly k řešení naší obtížné situace.

Tereza Hamáčková

Máte dotazy na ředitele? Zeptejte se.

Informace o zpracování osobních údajů